
Alle ogen zijn gericht op Utrecht waar vrijdag de uitreiking van de Gouden Kalveren zal plaatsvinden. In de Stadsschouwburg vindt ’s avonds de afsluiting plaats van de 32e editie van het Nederlands Film Festival.
In totaal worden 21 Gouden Kalveren uitgereikt. Voor het eerst dit jaar kan niet alleen het festivalpubliek stemmen voor de Publieksprijs, maar kan heel Nederland dit doen. Kanshebbers zijn films die meer dan 100.000 bezoekers naar de bioscoop trokken.
Afgelopen week kregen de speelfilms Plan C en De Heineken Ontvoering de meeste nominaties, waarbij eerstgenoemde productie kans maakt op de hoofdprijs, namelijk die voor Beste Film. Grote afwezige is het historische epos Nova Zembla van Reinout Oerlemans, die in vier dagen al meer dan 100.000 bezoekers trok. Nova Zembla is een van de weinige producties op het festival die deels met geld van particuliere beleggers werd gefinancierd. Deze beleggers zorgden voor een totale inleg van ruim 1.4 miljoen euro (verdeeld over 360 participaties).
Wel een onderschatting dat Nova Zembla een van de weinige privaat gefinancierde films op het filmfestival is.
de Bende van Oss dong mee naar een gouden kalf, Süskind is privaat gefinancierd (gouden kalf voor Olga Zuiderhoek), de Heineken Ontvoering is privaat gefinancierd. En zo zijn er vast nog wel meer.