
Het verhogen van de huurprijzen van Amerikaanse woningen heeft voor Westplan Investors goed uitgepakt. De bezettingsgraad is iets omlaag gegaan, maar daartegenover stonden hogere netto-opbrengsten.
Beleggers hebben in het tweede kwartaal van dit jaar 2,2 miljoen dollar uitgekeerd gekregen, nadat Westplan de huurprijzen van nieuwe contracten kon verhogen met 2,2% ten opzichte van een kwartaal eerder. In verhouding met een jaar geleden is dat een stijging van bijna 6%. Het inkomen is kwartaal op kwartaal met 3,5% toegenomen en het netto operationeel inkomen met 2,9%.
De bezettingsgraad is iets gedaald met 0,4% naar 92,5%. Volgens Taco Ulrich, directeur van Westplan, kan dit vele redenen hebben. “In dit geval moeten woningen soms nog verbouwd worden of zijn de panden net gekocht.” Een te hoge bezettingsgraad is ook niet goed: “Dit betekent in veel gevallen dat de huurprijzen verder omhoog kunnen,” aldus Ulrich.
Jaarlijks kunnen er nieuwe huurprijzen worden bepaald, doordat huurcontracten in de Verenigde Staten een looptijd hebben van twaalf maanden. De structureel toenemende vraag geeft Westplan de mogelijkheid om de huren fors te verhogen. Daarnaast is er in het zuidoosten van Noord-Amerika, waar de fondsen in huurwoningen beleggen, geen huurbescherming waardoor huurachterstanden niet voorkomen.
Er zijn (nog) geen reacties geplaatst.